En Fazla Kaç Seans Saç Ekimi Yapılabilir

0

En fazla kaç seans saç ekimi yapılabilir

Saç ekimi yaş sınırı olmayan ve uygulama esnasında hiç bir sağlık riski oluşturmayan metoddur. Saç ekiminde  son derece deneyimli olunması saç ekimi için  en iyi  sonuçalara ulaşılmasına sebep olur. Saç ekimi operasyonu sırasında yapılan hatalar geri dönüşü olmayan sorunlara sebep olabilir. Alınan greftler ekim hatası yapılırsa tekrar çıkmaya bilir. Alınan saç kökleri ekilirken ters yönde ekilirse ortaya çıkan görüntü çok daha kötü olabilir.

Saç ekimi sırasında saç kökleri hava ile çok fazla temas ettiğinde ekildikten sonra tekrar çıkmaz. Sağlıksız olarak cansız çıkan saçlarada sebep olabimektedir. Bu gibi durumlarda tekrar saç ekimi yapılması mümkün değildir. Saç ekiminde hata yapılmadan bölge böçlge saç ekimi yapılırsa bu gibi durumlar da hangi yöntem uygulandı ise  tekrar saç ekimi yapılabilir seans aralığını uzman belirler ve size kaç seans gerekli olduğunu açıklar.

Saç ekimi için seans gerekli olup olmadığı kişinin saçsız bölgesinde olan genişliktir. Saçsız bölge ne kadar geniş ise alınacak saç kökleri  yeterli olup olmamasıyla alakalıdır. Saç ekiminde fut yöntemi uygulandığı zaman ense kısmından kesilere alınan saç kökleri tek seferde saçsız bölgeye yetiyor  ise ek seans gerekmez az gelmesi durumunda fut yönteminde kesilerek alınan ve daha sonra dikişlerle kapanan yaranın iyileşme süreci araya girer ve yaklaşık 6 ay beklenmesi gerekir bu durumda ek seans  gerekli olup olmayacağını doktorunuz size detaylı olarak söylecektir.

Fue  yönteminde seans sayısı istediğiniz kadar olabilir fue yöntemin de tek tek alınan saç kökleri tek tek nakledildiği için fue yöntemin de seans sayısı belirlemesi yoktur. Her iki yöntem için en önemli olan doğru bir saç ekimi yapılmasıdır. Yanlış olan saç ekimi sonucunda tekrar aynı bölgeye saçekimi yapılması söz konusu değildir. Yapılacak olan hata alınan saç köklerinin boşa gitmesine sebep olmaktadır alınan kökler ekilsede çıkmadığı takdirde boşa gitmiş olacaktır. Doğru yapılan saç ekimi analizinde kaç seans saç ekimi yapılacağı kesinleşmiş olur ve doktorunuzun size söylediği yöntem ile saç ekimi yaptırmanız en doğru seçim olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.