Erkeklerde Saç Dökülmesi Önlenebilir Mi ?

0

Erkeklerde Saç Dökülme Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır ?

 

Daha çok saç ekimi ameliyatını erkeklerin başvurmuş oldukları hastalarımızda ilk önce medikal türdeki tedavileri yapılmaktadır. Saç ekimi uzmanları tarafından verilen spreyler ve ilaçlar yardımı ile tedavisi sağlanır. Hastalar doktorunuzun önermiş olduğu ilaçları kullanmayıp, direk saç ekimi ameliyatı olabilmektedir.

  1. Saç ekimi dünya üzerinde 2 tür yöntem üzerinden yapılabilmektedir. Birincisi klasik tarzda olan saç ekimi yani fut yöntemidir. Ense ve iki kulak arasından alınan kıl dokuları ile tek tek saç kök kanallarına aktarılıp seyrek olan bölgeye ekim yapmaktayız. Bir diğer yöntem ise artık pek çok plastik cerrahın kullandığı fue yöntemidir. Fue yöntemi fut yöntemi göre çok daha kalitesiz ve zahmetli bir ekim biçimi olarak görülmektedir. Bu yöntem ile mikromotor yardımıyla saç köklerinin tek tek alınması ile yapılmaya başlar ve hiçbir iz leke oluşmadan sağlıklı bir şekilde ameliyatınız gerçekleştirilir. En yeni en kalıcı, ömür boyu kullanabileceğiniz saç ekimi yöntemi fue yöntemidir. Saç ekimi merkezi olarak hastalarımıza bu yöntemin en sağlıklı yöntem olduğunu vurgulamaktayız.

Erkekler Saç Dökülmesini Önleyebilir Mi?

Şunu da belirtmek gerekirse piyasada satılan saç bakım kürleri yapılan araştırmalar neticesinde saç cildine ciddi zarar verdiği, saçların eskisi gibi tekrar uzama göstermediği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

  1. Erkeklerin saç dökülmelerini önlemeleri her zaman mümkün değildir. Bu durum çoğunlukla hastanın hangi aşamada yakalandığı ile ilgilidir. Erken aşamada yakalanan, uygun bir medikal şampuan kullanan, doktor uygulamalarından gerekli olanlarını alan ( mezoterapi, termoterapi ve botoxoterapi gibi) ve ev bakım kürleri içinde doktorun tavsiye ettiklerini kullanan bir hasta bu konuda bütün tedbirleri almış kabul edilir.

Erkeklerin Saç Dökülmesi Normal Sayılır Mı?

  1. Saçlar neden dökülür ve saç ekimi yaptırmak kesinlikle gereklimidir? Sorusuna yanıt olarak şunları söyleyebiliriz. Normal bir saç derisi üzerinde ortalama olarak rakip ile belirtmek gerekirse 160.000, 215.000 arasında saç teli bulunmaktadır. Saç tellerinin her bir aşaması büyüme, gelişme, dinlenme ve dökülme olmak üzere 4 aşama üzerinden geçmektedir. Yaşa ve strese bağlı olarak günlük yaşantımızda ortalama 100 ve 150 tel arasında bir dökülme yaşanılır. Fizyolojik dökülme arasında bu tamamıyla normal karşılanabilen bir durumdur. Bazı hastalarımızdan gelen sorular arasında bundan daha fazla bir dökülme söz konusuysa ve hastamız bunu fark ettiyse bu tıbbi bir sorundur. Burada hemen bir saç ekimi uzmanı size yardımcı olabilmektedir.
  2. Yaz, kış gibi mevsim dönemlerinde, yaşanılan stresli ortamlarda yahut besleme alışkanlıkları doğru olmadığından saç dökülme sorununda bir miktar artış nedeni olabilmektedir. Mevsimsel dönemlerde saçlarınız eski durumuna geri gelebilir. Saç dökülmesi sorunu genetik durumlardan kaynaklanıyor ise saçlarınız geri çıkmayacaktır ve saç ekimi yaptırmanız gerekecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.