FUE Tekniği Mi ? FUT Tekniği Mi ? Detaylı Araştırma

FUE Tekniği Mi ? FUT Tekniği Mi ? Detaylı Araştırma

0

Bugün artık dünyada en geçerli tedavi yöntemi artık eskiden bu sorular çok geliyordu, FUE tekniği mi FUT tekniği mi. Arkadan bir parça alarak kesip onları dışarda bölüp tek tek transfer etme yöntemi mi, yoksa arkadan mikromotor yöntemiyle saçları tek tek alıp ön tarafa transfer etmek yöntemi mi sorusu soruluyordu. Bugün artık FUE diye tanımladığımız saç köklerinin arkadan tek tek alınıp ön tarafa tek tek transfer, nakli işlemi saç ekimi yöntemi artık bugün dünyada altın değerinde bir yöntemdir. Ve bugün dünyada da en çok uygulanan ve en başarılı da uygulanan bir tedavi yöntemidir. Ve bu konuda da dünya artık Türkiye çok önemli bir merkez durumuna gelmiştir.

Saç ekimi, herhangi bir nedenle, ailesel bir nedenle olabilir, stres faktörü nedeniyle olabilir, hastalık nedeniyle olabilir, herhangi bir trafik kazası vesaire gibi bir travma nedenyile de olabilir, saç kaybına uğrayan kadın, erkek, çocuk, her yaş grubunda herkese uygulanabilir. Bunun içerisinde kaş da dahildir, sakaldaki kayıplar da dahildir, göğüs bölgesi herhangi bir yanık vesaire nedeniyle bölgesel olarak bu bölgedeki kayıplar da dahildir. Herkese saç transferi ve kıl transferi yapılabilmektedir. Bu nedenle saç ekiminde herhangi bir yaş veya değişik faktörlerle sınırlandırma mümkün değildir. Fakat kadınlarda durum değişebilmektedir.

Günümüz teknolojisinde saç ekimiyle doğal görünümler elde etmek mümkündür. Şuan için dünyada ve avrupada kullanılan son ekim tekniği fue’dir diyen doktorlar, konuya erişkin açıklamalar ise şu şekildedir. Biliyorsunuz ki fue tekniği bugün dünyada ve avrupada kullanılan en son saç ekim tekniğidir. Özelliği alım yapılan yerlerdeki iyileşme süresi çok hızlı. Ve bunun yanında ağrı ve kanama yapmayan bir müdahale şeklidir .Ucunda kullanılan punchlara bağlı olarak graft miktarı daha önce uygulanan fut tekniğine göre oldukça sayıyı artırdır. Tabii graft miktarı artmasıyla beraber elde edilen doğal sonuçlar da daha iyi olmaya başladı.

Yaşamımız boyunca saçlarımızın 10-20 arası bir döngü ile tamamının dökülüp çıktığını biliyor muydunuz? Saç ekiminde doğallığı yakalamaksa çeşitli kriterlere bağlı. Doğal sonuçları etkileyen çeşitli kriterler var. Bunların başında ön saç çizgisi geliyor. Bu çizgiyi belirlerken özellikle saç ekimi yaptıran kişinin yaşı ve yüzün anatomik yapısı ön planda tutulmalıdır. Bunun dışında açıklık da çok önemlidir. Ön saç çizgisinin öne veya arkaya doğru olması önemli bir rol oynamaktadır. Bunun dışında tekli graftlerin önlere doğru ekilmesi çok büyük önem taşımaktadır. Bunun yanında ekilecek olan saçların yönleri açıları ve hangi doğrultuda çıkacakları, doğallığı etkileyen en büyük etkendir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.