Kimler Saç Ekimi Yaptıramazlar

Kimler Saç Ekimi Yaptıramazlar

0

Saç dökülmesi artık her yaşta karşılaşılan bir problem olmuştur ne yazık ki. Yaşam koşulları, genetik etkenler, kadınlarda doğum ve hormonal değişiklikler, stres gibi pek çok faktöre bağlı olarak karşılaşılan bir durum haline gelmiştir. Bu problemi kader olmaktan çıkaran ve kesin çözüm üreten saç ekimi işlemi, günümüz teknolojisi ile beklenildiği gibi doğal ve tabii görünümler elde etme konusunda güven vermektedir.

Yaşanılan bu sorunla birlikte, kişilerde oluşabilecek çeşitli psikolojik ve sosyal yaşamdan uzaklaşma gibi durumlar bu güvenli ve kesin sonuç veren saç ekimi uygulaması sayesinde ortadan kaldırılmaktadır kesinlikle. En çok merak edilen konulardan biri saç naklinin hemen her yasta uygulanabilirliğidir bir de. Bunun yanında en çok dikkat edilmesi gereken bir detay da, uygulanacak kişinin herhangi ciddi bir hastalığının olup olmasıdır. Çünkü ameliyat yöntemi ile uygulanan saç nakli işlemi, ağır şeker hastalığı, yüksek tansiyon hastalığı, diyaliz gerektiren böbrek rahatsızlığı, karaciğer ya da ağır kalp hastalığı olan kişilere uygulanamaz genellikle. Diğer yandan şeker hastaları ve tansiyon hastaları doktor kontolü ile eğer uygun görülüyorsa uygulanabilmektedir.

Bu uygulamada saç ekimine uygun adaylar, başının yan ve arka bölgelerinde yeterli miktarda saç olan kişilerdir aynı zamanda. Bu takdirde Fut ve Fue yöntemlerinin her biri kullanılabilir bu şekilde. Saç ekimi uygulamasının yapılacağı uygun bir diğer aday da göğüs, bacak gibi bölgelerde yeterli miktarda sağlıklı kıla sahip olanlardır. Böyle olduğu takdirde kullanılacak yöntem Fue yöntemidir. Günümüz teknolojisi ile birlikte birçok insan geçmişte saç nakli cerrahisine uygun aday değilken, artık günümüzde uygun aday haline gelmiştir kesinlikle. Bu sayede saç dökülmesi, bu problemi bir kader olmaktan çok uzaklaştırmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.