PRP Destekli Saç Ekimi

PRP Destekli Saç Ekimi

0

PRP Destekli Saç Ekimi

 

Daha çok saç mezoterapisi denilen ve saça bir takım güçlendirici ilaçların enjekte edilmesi ile yapılan işlem bilinmektedir.

Peki bu P.R.P nedir diye soracak olursanız. PRP saç dökülmesini önleyen ve saçları kuvvetlendiren bir estetik uygulamasıdır. PRP terapisi ile saç derisi yenilenir, yaralar ve akne izleri kaybolur. PRP saç mezoterapisine alternatif bir yöntem olarak düşünülebilir.

Platelet Rich Plazma denilen sıvı kanın pıhtılaşmasında önemli rol oynayan trombosit adı verilen kan hücrelerinden oluşan zengin bir plazmadır. PRP yöntemi ile güçsüzleşen yada ölmeye yakın olan saç köklerinin, incelmiş saç tellerinin hareketlendirilmesine ve eski sağlıklı yapısına kavuşturulması amaçlanmaktadır. Uygulanacak şahsın bizzat kendi kanından alınan ve özel uygulamalarla  akyuvar ve trombositlerin ayırt edilmesi sonucu elde edilen sıvının zayıflamış veya saçsız bölgeye enjekte edilmesidir.

PRP  (Platelet Rich Plazma) yönteminin başlangıç tarihi 1990 yıllıdır ve bugüne kadar başarıyla gelmiştir. Daha önce  yüz ve çene ameliyatlarında yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlayan, sonradan ise kalp cerrahisi, kronik yara düzeltilmesi, spor hocalığı, ortopedik cerrahi alanlarında sürekli olarak kullanılmaya başlanmış, şimdi labaratuvar ortamında ve kültür ortamında hücre ayrışma işleminde kullanılmaktadır.

PRP Destekli Saç Ekimi 

Her saç ekimi operasyonunda donör bölgeden alınan saç kökleri ekilecek alana ekilirken ortalama %10 luk bir kayıp yaşar. Bu %10 luk kayıp PRP terapisi ile %1 e kadar düşürülebilir. Sadece saç ekimi yapmak bazen yeterli olmayabilir. Ekilen saçların daha canlı daha aktif olması için PRP yöntemi ayrıcalık sağlar.

PRP Destekli saç ekiminde normalde 8 ay sonunda çıkan saçların çıkma süresi 6 aya kadar düşebilir. Bu sebeptendir ki ekim saçın daha kuvvetli bir şekilde vücuda uyum sağlaması içinde PRP yöntemi işe yaramaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.