Saç Analizinin Saç Ekimindeki Önemi

Saç Analizinin Saç Ekimindeki Önemi

0

Bilgisayarlı saç analizinin bilimsel adı “fototrikogram” dır. Çok kolay uygulanabilen ve tekrarlanabilen bir yöntemdir.Bu yöntemin sağladığı bir çok avantaj bulunmaktadır. Saç analizi sayesinde , hangi tip saç dökülmesi olduğu , hangi seviyede saç dökülmesi yaşandığı , saç yoğunluğunun hangi miktarda olduğu , saçların çapının ölçülmesi , yıpranmış ve zayıflamışolan saçlar tespit edilebilir.

Bilgisayarlı saç analizi ile, saç dökülmesi problemi yaşayan hastaların saç yapıları hakkında genel bir fikir sahibi olunur. Saç analizi saç ekimi operasyonundan önce mutlaka yapılması gereken bir uygulamadır. Sadece dökülmüş ve yıpranmış saçlar hakkında değil , dökülme olasılığı bulunan saçlar hakkında da ayrıntılı bilgi sahibi olunmasını sağlar. 50 kata kadar büyütülmüş fotoğraflar sayesinde , özellikle hangi bölgelerde saç dökülmesinin yoğun olduğu ve hangi miktarda ekim yapılması gerektiği belirlenmektedir. Ayrıca saç ekimi öncesi ve sonrasında çekilecek fotoğraflar operasyon sonrasında elde edilen sonucun hangi oranda başarılı olduğunu görmenizi sağlar.

Saç ekimi öncesinde ve sonrasında hasta fotoğrafları çekilirken dikkate alınması gereken unsurlar vardır. Önden cepheden çekilen fotoğraflar Vesikalık fotoğraf çekilirken verilen pozla aynıdır. Profil fotoğrafları hem sağ hem sol cepheden alınmalıdır. Arka cephe fotoğrafı hasta tam arkasını dönerek çekilmelidir. Ve son olarak tepe fotoğrafı hasta başını iyice eğmeli ve öyle çekilmelidir. Fotoğraflar operasyon başlamadan ve saç traşı yapılmadan öncesinde çekilmelidir. Operasyon esnasında ve sonrasında da kafa çeşitli açılardan fotoğraflanmalıdır.

Hastanın saç ekimine uygun olup olmadığı ya da başka yöntemlerin kullanıp kullanılmayacağı öğrenilmiş olur. Saç analizi saç ekimi merkezleri tarafından ücretsiz olarak yapılan bir uygulamadır. Çünkü saç ekimi yapan uzmanların en doğru yolu seçmesi için yeterli bilgi edinmelerini sağlamaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.