Saç Dökülmesi Nedenleri ve Tedavisi

Saç Dökülmesi Nedenleri ve Tedavisi

0

Saç Dökülmesi Nedenleri ve Tedavisi
Eğer sağlıklı saçlarımız olsun istiyorsak dikkat etmemiz gereken başlıca unsurlar var. Bunları sizlere sıralayayım öncelikle.

Sağlıklı Saçlarımız Olsun İstiyorsak!!!

En önemlisi eğer sağlıklı saçlar istiyorsak en az 2 ayda bir kere kestirmeliyiz ki yıpranmış saç uçlarından kurtulmuş oluruz ve saç köklerimiz böylelikle rahatlamış olacaktır.
Eğer jöle, saç köpüğü gibi saç şekillendiriciler kullanıyorsak; bunları saç köklerine gelmeyecek şekilde sürmeliyiz ki saç kökleri hava alsın, eğer alamazsa saçlarımız dökülmeye başlayacaktır. Ayrıca bu kremleri kullandıktan sonra en geç ertesi günü yıkamalıyız. Saçımızda çok durması sonucu saçlarımız yine dökülmeye başlar.
Saçlarımızı yıkarken dikkat etmemiz gereken en önemli şey suyun sıcaklığıdır. Saçlarımızı ılık suyla yıkamamız gerek. Çok sıcak suyla yıkamamaya özen göstermeliyiz. Çünkü sıcak suyla yıkadığımızda saçımızda elektriklenme olur saçlarımız sönükleşir parlaklığını kaybeder. Hatta daha parlak olmasını istiyorsak yıkarken bir kere soğuğa yakın suyla yıkarsak bu saçlarımızın parlaklığını artıracaktır.
Saçımıza duşta saç kremini uygularken sadece yumuşatması için saç uçlarına sürmemiz gerekir. Köklerimize uygularsak saçlarımızın dökülmesine sebep olabilir.
Eğer saçlarımızı her gün yıkıyorsak; günde bir kere şampuanlamalıyız; Çünkü saçımızın kendi yağına da ihtiyacı vardır.
Kıvırcık saçları asla kuru taramamalıyız. Aksi taktirde uçlarda kırılma görülecektir ve saçlarda kabarma olacaktır.
Eğer günde 80 – 100 arasında saç telimiz dökülüyorsa bu normaldir korkulacak bir şey yoktur. Ayrıca mevsim değişimlerinde saçlarımız olduğundan fazla dökülür.
Ayrıca eğer saçlarımızda çok dökülme varsa ve bu saydıklarımı uyguluyorsanız ve hala dökülüyorsa, bazı hastalıklar görülebilir. örneğin; tiroid bezinin az salgılanması durumunda saçlarda kuruma ve dökülme görülebilir. Bu durumlarda uzman bir doktora görünmenizde yarar vardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.