Saç Ekimi Tedavisi

SAÇ EKİMİ NEDİR?

0

Bilindiği üzere günümüzde estetik operasyonlar açısından farklı uygulamaların yapıldığı bir dönemde saç ekim faaliyeti kendine yavaş yavaş daha fazla yer bulmaya başlayan bir operasyon türü olmuştur. Saç ekimi nedir sorusuna verilecek cevap, genel olarak vücudun belli bölgelerindeki kılların alınarak kafanın saçsız kesimlerine ekilmesi yoluyla uygulanan bir operasyon türdür.

 

SAÇ EKİMİ NEDİR ?

 • Böylece kendini kılından saç çoğalımı yapılması amaçlanarak bu konuda kişinin yaşadığı mağduriyetin önüne geçilmesi amaçlanmaktadır. Bu yüzden saç ekiminin yapıldığı yerlerin tıbbi bir operasyon olduğu için hijyenik ve belli şartları taşıyan nitelikte olması şarttır. Bu yüzden saç ekimin yapılabilmesi için kişinin de belli şartları taşıması ve buna göre operasyona girmesi şarttır. Saç ekimi nedir sorusunun cevabı yukarıda bahsedilen durumdur.

SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR?

 

 • Saç ekimi nasıl yapılır? Sorusundan önce bu konuda yapılması gereken bu konuda uzmanlaşmış bir kliniğe başvurmak olacaktır. Bu klinikte sizlere operasyona uygun olunup olunmadığı konusunu açıklığa kavuşturmak için bazı testler yapılacak operasyona uygun çıkılması durumunda vücudun hangi bölgelerinden kılların alınması gerekiyorsa o bölgelerden bu kıllar alınarak sizlerin saçsız olan kafalarınıza bu kıllar ekilmeye başlanarak bu bölgelerde saç oluşumunun hızlandırılması amaçlanacaktır.

 

 • Ancak şu da unutulmamalıdır ki saç ekimlerinde 0 bir başarıya ulaşmak mümkün olmamaktadır. Fakat yüksek oranda başarı bu operasyonların şartlara uygun kliniklerde yapılması durumunda görüldüğü söylenebilir. Saç ekim faaliyetleri için firmamız yılların verdiği tecrübe ve alanında uzman estetik cerrahları ile yıllardır saç ekimi nasıl yapılır? Sorunun cevabını bulmak ve sizlerin bu konudaki sıkıntılarını gidermek için ellerinden gelenin en iyisini yapmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

SAÇ EKİMİ

 

 • Saç ekimi, dökülen saçların yerine saç dökülmesinin olmadığı bölgeden alınan saçların aktarılması işlemidir. Saç ekimi ile saç dökülmesi başlamış bir kişinin, saçlarını kalıcı olarak tekrar geri kazanması sağlanır. Saç ekimi kimlere nasıl uygulanır? Diye soruyorsanız cevabınızı aşağıda bulabilirsiniz.

 

SAÇ EKİMİ KİMLERE UYGULANIR?

 

 • Peki saç ekimi kimlere nasıl uygulanır? Saç ekimi işlemi öncesi kişilerin daha önce herhangi bir sağlık problemi yaşayıp yaşamadığı hakkında doktorunu bilgilendirmesi ve genel bir muayeneye girmesi gerekir. Saç ekimi yaptıracak kişi mutlaka bir estetik ve plastik cerrahi uzmanı ya da bir dermatolog tarafından muayene edilmelidir. Muayene sonrası ise saç analizi yapılmalıdır.

SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR?

 

 • Saç ekiminde amaç, kişiyi doğal saç görünüme kavuşturup, seyrelme olan bölgeye sağlıklı saçları nakletmektir. Bu işlem saç foliküllerinin yoğun ve daha sert olduğu başın arka kısmından saçların alınması ile gerçekleşir. Saç ekimi işlemi için dökülme olan bölgeye küçük delikler oluşturulup özel yöntemler ile alınan sert saçlar yerleştirilir.

SAÇ EKİMİ KİMLERE UYGULANIR?

 

 • Saç kimi kimlere nasıl uygulanır? Sorusu hakkında önceden fikir sahibi olmamız gerekir. Kadınlar dökülmüş saçlarını yeniden kazanmak veya seyrelmiş saçlarını sıkılaştırmak için saç ektirmek isteyebilirler. Saç ekimi öncesinde yapılan muayeneye göre saç ekimi gerçekleştirilir. Kadınların saç ekimi öncesinde neler yapması gerektiği doktoru tarafından kendisine bildirilir. Erkeklerde genelde saçlarının ön kısımları ve üst kısımları dökülmektedir. Bu saç üreten hücrelerin zamanlama ölmesi sonucu yaşanan hormonal etkilerden kaynaklı bir olaydır. Saç ekimi erkeklerde ve kadınlarda öncesinde muayene edilmesi şartı ile 20 yaşından sonra uygulanabilir.

 

SAÇ EKİMİ VE SÜRESİ

 

 • Her erkek saçlarının sık olmasını istemekte ve kelliği kesinlikle istememektedir. Saç ekimi  olarak bu soruna kökten çözüm sunarak erkelerin daha estetik görünmesini sağlamaktayız. Saç ekimi  olarak erkek ya da bayan ayrımı yapmadan isteyen herkese saç ekimini yapmaktayız. Saç ekimi firmamız sadece saç ekimi ve bakım üzerine kurulmuş bir firma olup sadece bu soruna yönelik çalışmalar yapmaktadır. Saç ekim merkezi olarak saç bizim işimiz deyip işimizi modern şartlar altında en iyi şekilde misafirlerimize uygulamaktayız.

 

SAÇ EKİM MERKEZİ OLARAK ÇALIŞMALAR NASIL YÜRÜTÜLMEKTEDİR?

 

 • Saç ekim merkezi olarak çalışmalarımıza haftanın 6 iş günü içerisinde sabah saat 08:00 da başlayıp akşam saat 22:00 da bitirmekteyiz. Saç ekim merkezimiz hijyenin en üst seviyede korunduğu ve çalışanlarımızın ise en iyi şartlarda işlerini yürütmesi için tüm önlemler en iyi şekilde sağlanmaktadır. İstanbul merkezli firmamız İstanbul dışından da tüm misafirlerini ağırlamakta ve randevu sistemi ile çalışmaktadır. Saç ekim merkezimize gelen misafirlerimiz hiç beklemeden hemen gerekli tetkikler uygulanarak operasyona alınmaktadır.

 

SAÇ EKİM NE KADAR SÜRMEKTEDİR?

 

 • Saç ekim merkezi olarak saç ekim süresi tamamen kellik oranına göre değişmektedir. Örneğin 5 bin tel greftlik bir ekim ortalama 6 saat kadar sürmektedir. Saç ekimi uzman hekimlerimiz tarafından yapılmakta olup % yüz sonuç garantili olmaktadır. Saç ekimini yaptığımız misafirimiz bir gün müşahede altında tutulduktan sonra belirli aralıklarla kontrole gelmek üzere gönderilmektedir.

 

SAÇ EKİMİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

 

 • Saç dökülmesi, kadınlardan ziyade erkelerin çok yaşadığı sorunlardan birisidir. Hem estetik açıdan hem de psikolojik açıdan pek çok erkeği mağdur edebilmektedir. Saç dökülmelerinin en büyük nedenlerinden birisi kuşkusuz genetik yatkınlıktır.
v

Gelişen teknoloji ile bugün gelinen noktada ve saç ekim uygulaması alanında oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır. FUE yöntemi ile yapılan saç ekim uygulaması başarı oranını arttırmaktadır. Sağlıklı saç köklerinin alınması ve bekletilmeden ekilmesi ile gerçekleştirilen bu uygulama daha uzun vade de ve daha gür saçların çıkmasında oldukça büyük bir paya sahiptir.

 

Saç ekim uygulaması Plastik Cerrahların gözetiminde ve ameliyathane koşullarında yapılmalıdır. Saç dökülmesinin altında yatan bir hastalık bulgusu olup olmadığı araştırıldıktan sonra ekim işlemi başlatılmaktadır. Sağlığı direkt olarak etkileyen bu tip müdahaleler, farklı yerlerde ve onaysız kliniklerde yapılır ise hayati anlamda da risk teşkil edebilmektedir.

 

Saç ekim fiyatları yapılacak analiz sonrasında belirlenmektedir. Saç ekimi yapılmadan önce hekim muayenesi yapılmaktadır. Saç ekimi lokal anestezi altında yapılmakta olan bir uygulamadır. Ekilecek saç köküne göre saç ekim fiyatları değişebileceği gibi, uygulama saati de değişebilmektedir. Yapılan uygulama sonrasında, cerrahi bir kesi olmadığı için iyileşme ve normal hayata dönüş oldukça kolaydır.

 

Ağır bakım gerektirmeyen operasyon sonrasında, ortalama 3 ay gibi bir süre sonunda ekilen kökler çıkmaya başlar ve ekimi takiben 1 yıl içerisinde ise istenilen yoğunluğa gelir. Saç ekim fiyatları ve diğer merak ettiğiniz soruları sorabilir, konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.