Saç Ekimi Yaptıracaklara Öneriler

Saç Ekimi Yaptıracaklara tavsiyeler

0

 

 

 • Saç Ekimi Yaptıracaklara Öneriler

Teknolojinin hızla ilerlemesi ile birlikte saç ekimi konusunda ciddi büyüme gösteren uzmanlarımız yeni saç ekimi yöntemleri ile yüzde yüzlük bir başarı elde etmektedirler.  Saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler öncelikle son derece kararlı olmalıdırlar. Kararlı olmak daha sonraki aşamalar için çok gereklidir.

 1. Saç ekimi sonrasında belli bir süre saçların çıkmasını belemesi gerektiğini bilmesi gereklidir ve bununla birlikte saç ekimi sırasında olacak her işlemi kabullenmek ve saç ekimine kararlı olmak gereklidir. Daha sonraki aşamada bir okadar hassasiyet gerektiren durumlardandır.
 2. Bir sonraki aşamada hasta saç ekimi yaptırmak seçeceği saç ekimi merkezini özenle seçmeli ve son derece  titizlik göstererek saç ekimi yapan kurumları araştırmalıdır. Saç ekimi merkezlerinde uzmanların saç ekimiyapabilirlik belgesi saç ekimi merkezinin operasyon için yeterli belgelerinin ve çalıştırma ruhsatının tam olması gereklidir. Bu gibi önemli noktalarda özen göstermeniz saç ekimi öncesinde yapacağınız en önemli detaylardır. Saç ekimi öncesi için sizlere bir kaç önerimiz daha olacak tabi bunların içinde en önemli iki önerimizi söyledik bunların haricinde kesinlikle saç ekimi yapacak uzmanın detaylı olarak kan tahlillerinize bakması gereklidir. Saç ekimi öncesinde gerekli olan muayenede çok hassas davranmalısınız.
 3. Saç ekimi yöntemide  bu aşamada belirlenecek ve sizin en iyi derecede saç ekimi yaptırmanıza yardımcı olacak hususlardan bir taneside saç ekimi yöntemidir. Saç ekimi yapacak uzmanın birlikte çalıştığı kadronunda uzman olması ve disiplin içinde kaliteli bir saç ekimi yapmasıdır. Saç ekimi yaptıracakların bu önerilerimizi dikkate almaları çok iyi bir saç ekimi sonucuna ulaşmasına sebep olacaktır. Saç ekiminde altın kurallar denilen bazı önemli kuralların saç ekiminde dikkate alınması çok büyük önem taşır. Saç ekimi merkezinin ruhsatı çalışan uzmanın saç ekimi yapması için gerekli belgesinin olması gibi bir çok önemli kuralın atlanmaması ve saç ekimi yaptıracak olan hastanın bunları detaylı olarak araştırması gereklidir.Son olarak saç ekimi yapılacak olan merkezde saç ekimi işleminin ameliyat ortamında iyi bir anestezi uzmanı  bulunarak yapılması gereklidir. Saç ekimi yaptıracak olan hastanın bunlarıda detaylı olarak araştırması gereklidir.

 • Saç Ekimine Uygunmusunuz ?

Saç ekimi uygulaması yediden yetmişe  her sağlıklı bireye uygulanabilen yan etkisi olmayan bir yöntemdir. Saç ekimi yaptıracak kişilerin muayene sırasında saç ekimi için gerekli olan bütün testlerin yapılması ve saç ekimi yaptıracak kişide anestezi almasına engel bir durum olmaması gereklidir. Belli bir hastalığı var ise saç ekimi yaptıracak olan kişinin mutlaka doktoruna bunu söylemesi gereklidir.

 1. Saç ekimi yaptırmak için saçsız bölgenin yoğunluğuda saç alınacak bölgenin yoğunluğu kadar önemlidir. Saçsız bölge ne kadar az olursa saç ekimi süresi okadar kısa olacaktır. Saçların tekrar çıkma süresi saçsız bölgenin yoğunluğuna bağlı değildir. Saç ekimi yaptırmaya engel bazı durumlar söz konusudur. Belli hastalıkları olan ve ağır ilaçlar kullanan kişiler saç ekimi yaptırmaya uygun değillerdir. Bunlar  kalp yetmezliği olanlar,  böbrek yetmezliği olanlar, kemoterapi gören hastalar için saç ekimi uygulaması yapılmamaktadır.Saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin tamamen saç dökülme sürecinin bitmiş olması gereklidir. Saç ekimi sürecine girmeden önce yapılacak olan kan tahlilleri sizin saç ekimi için uygun olup olmadığınızı belirler.
 2. Saç ekimi yaptırmak için bazı aşamalardan geçilmesi gereklidir. Görüşmeniz sırasında doktorunuz size gerekli bilgileri verecek ve sizin saç ekimine uyumlu olup olmadığınızı size söylecektir. Öncellikle sizde bu hastalıkların olmaması gereklidir. Bu hastalıkların tedavi sürecinde iseniz veya tedavi sürecini geçirdiyseniz mutlaka kendi bölüm doktorunuzla görüşmeniz ve sağlığınızın saç ekimi yaptırmaya el verişli olup olmadığı sizi takip eden doktorunuza sormalısınız. Gözle görülür olarak saç ekimine uygun olup olmadığınızı kendiniz de şu şekilde testedebilirsiniz. Öncellikle belirli bir hastalığınız yok ise saç ekimine engel olacak bir hastalığınızın bulunmaması gereklidir. Daha sonrasında saç ekimi için saç tipinizin saç kalınlığınızın nasıl olduğuna bakmalısınız yoğun bölgede saçsızlık var ise ve saç tipiniz cansız ve saçlı bölgeniz çok seyrek ise saç ekimi için uygun olmazsınız tabi bu durumda en doğru kararı uzmanınız verecektir.  Saç  telleriniz kalın ve daha sık saçlara sahipseniz saç ekimi yaptırmak için uygunsunuz demektir.

 

 • Ekilen Saçlar Ne Kadar Zaman Sonra Çıkarlar

Saç nakli işleminin ardından büyük bir heyecan ile saçların çıkması beklenir. Bu süreç kişinin metabolizma hızı ile orantılı olmakla beraber 6 ay’dan önce net bir görünüme kavuşulmaz fakat 1-2 ay içinde ekilen saçların çıktığını görebileceksiniz. Çok uzun yıllar saçsız olarak gezdiğiniz düşünüldüğünde 6 ay gibi bir sürenin çok kısa olduğunu

düşünebiliriz.

 1. Saç ekimi operasyonundan bir süre sonra saç derisinde kabuklu bir görünüm oluşur. Bu normal bir durumdur ve beklemek gerekir. 2.5 ay gibi bir süre sonunda saç ekiminin adaptasyonu sağlanmış olur. Bu süreden itibaren metabolizma ile birlikte saçlar çıkmaya ve gözle görülmeye başlar.6 ay sonunda saçlar tamamen yerlerini benimserler ve kendi saçınızdan farksız bir görüntü sağlar. Tabi ki doktorun ve ekibin titizliği doğal görünümde önemli bir rol oynamaktadır. Saç ekilirken yapılan işlemler, ekim sırasında saça verilen açılar doğal görünüm için çok iyi ölçülüp biçilmelidir.

  Ekilen saçlar ilk 1-2 ayda birden dökülebilir bu olağan bir durumdur ve panik yapmaya gerek yoktur. Daha sonra bir daha dökülmemek üzere çıkacaklardır.

 

 • Saç Ekimi Fiyatları

Sağlık bakanlığı saç ekim merkezlerinin ve sağlık kuruluşlarının fiyat vermesini yasaklamıştır. Hemen hemen bütün saç ekim merkezleri ücretsiz ön muayene yapmaktadır. Sizde en az bir kaç tane saç ekimi merkezine gidip önce ön muayene olup sonra ekilecek greft sayısına göre bir fiyat alabilirsiniz. Saç ekimi fiyatları bir takım kriterlere göre farklılık göstermektedir.

Saç ekimi fiyatlarındaki farka sebep olan kriterleri şöyle özetleyebiliriz ;

Saç ekim merkezinin bilinirliği ve köklü bir firma olması o saç ekimi merkezinin daha pahalı ekim yapmasına sebep olabilir. Saç ekimi doktorunun uzmanlığı, başarıları ve bilinirliği, o doktorun daha fazla fiyat istemesine neden olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.