Saç Ekiminde Çizginin Belirlenmesi

0

Saç ekiminde çizginin belirlenmesi

Saçların doğal görünmesini her saç ekimi yaptıran ister. Saçların doğal görünmesi kesinlikle çok büyük önem taşır saç ekimi yaptrıdıktan sonra saçlarda belli olacak saç ekimi izleri ve saçların doğal olmadan çim adam görüntüsünde olunması çok rahatsız edici durumlardan biridir. Kesinlikle saç ekimi sonrasında görüntünün doğal olması için yapılacak olan saç ekiminin çok iyi ve hatasız olmasıdır.

Saç ekiminde yapılacak en ufak bir hata saçlar çıkmaya başladığı dönemde belli olmaktadır. Ekilen saçların çıkmaması riskinide göz önünde bulundurursak saçların bir kenarda çıkması bir kenarda çıkmaması istenen bir görüntü olmaz bununla birlikte çıkan saçların ters yönde çıkmasıda saç ekiminde yapaılan hataların bir göstergesidir. Bu gibi hataların sonucunda geri dönüşü olmayan sonuçlara ulaşılır.

Saç ekimi yapılmadan oluşturulan saç çizgiside saç ekiminde çok büyük önem taşır. Saç çizgisi oluşturma kısmında uzmanın çok deneyimli olması çok daha doğal bir saç çizgisi oluşturmasına sebep olmaktadır.Saç çizgisinde yapılan en büyük hata düz ve keskin saç çizgisini oluşturmaktır. Saç çizgisi oluştururken daha yuvarlak hatlar ile belirlenmeli ve saç çizgisini her hastanın yüzüne uygun olarak belirlemelidirler.

Her hastanın yüz şekli farklıdır ve saç ekiminde uygulanacak olan yöntemde hastanın saç yapısına göre belirlenir. Saç ekimi işlemi kesinlikle bireye özgün bir durumdur. Her kişide farklı yöntemler yapılabilir. Saç çizgisi saçın doğal görüntüsünün olmasında yüzde elli etkileyen bir faktördür.

Saç çizgisinde yapılacak olan hatada saçın çıkmaya başladığında çirkin görünmesine ve saç ekimi sonrasında saçların doğal olmayan ve yanlış bir saç ekimi yapıldığının göstergesidir. Saç ekimi son derece önemli bir operasyondur. Sağlık yönünden risk oluşturmasa bile saç ekimi cerrahi bir işlem olmasından dolayı ameliyathane ortamında uzman kadro ile yapılmalıdır. Saç ekiminde lokal anastezi uygulanır ve birde anestezi uzmanının bulunması  gereklidir.  Saç ekimi işlemi baştan sona önem taşıyan her aşamada hassasiyet gerektiren biri şlemdir.

Saç ekimi yapan uzman analiz sırasında istediği tahliller ile saç ekimi sürecini başlatmış olur ve bu süreçte her adımda çok doğru hareket edilmelidir.  Her aşama saç ekimi sonrasında çıkan sonucu etkilemektedir.

Konu Hakkında Diğer Bilgiler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.