Saç Ekiminde Doğallık Nasıl Sağlanır ?

0

Hasta görüldüğünde 1 sene sonra kapıdan girdiğinde ya da başka bir yerde görülsün o kişiye saç ekimi yapıldığı kesinlikle anlaşılmamalıdır. Yada başka bir saç ekimiyle yapılan doktor da birbirinin hastasını anlamamalı. Bu nasıl olacak bunun kriteri nedir. Doğallık böyle sağlanıyor.

Bu doğallık yavaş yavaş fuede ona doğru bir her sene yeni bir yaklaşımla ona doğru gidildi. Artık hakikaten bu başarıldı. Bu başarırken de hastaların bilmesi gereken şey şudur. Biraz evvel bahsettiğimiz gibi çok ince ucun kullanılarak saçın toplanması bundaki birinci önemli ögedir. Ikincisi kanal açılırken artık belki 3-5 farklı yaklaşım var, farklı aletler kullanılıyor. Hepsi aynı amaca yönelik.

O graft dediğimiz, foliküler dediğimiz parçaların deriye yerleştirmek ama sonuçta o aynı amaca yönelik farklı bir yaklaşım ortadaki işlemin sonucunu belirliyor. Orada kullanılan aletlerin geliştirilmesi, bunların artık olabildiğince küçük, olabildiğince narin, ve derinin içerisinde çok rahatlıkla açı verilebilecek şekilde yapılabilmesi, bu doğallığın sağlanması açısından da 2. Çok önemli bir öge olarak sayabiliriz.

Şuan artık herkes biliyor ki iyi saç ekimi yapan yerler, ekipler, doktorlar, hastaların saçlarını ekerken, bu açıları ve yönleri vermekte zorlanmıyorlar. Bunları tamamen orijinal, doğal yani güzel saç açısı ne ise, saç yönü ne ise, saç bölgelerindeki, birebir aynı şekilde onu verilebiliyor. Ve bu da, çok güzel sonuçlar olarak geri dönüyor. Saç ekimi her isteyen, talep edeyen kişiye yapılabilir mi? Saç ekimi her isteyen kişiye uygulanacak bir yöntem değildir tabii ki.

Istemek kriteri nedir acaba? Saçları biraz incelmiş, biraz haddinden fazla dökülmeye başlamış, biraz incelmiş, derisini biraz daha gören insan saç ekimine gelir, bu bayan yada fark etmez. Onlar aslında saç ekimi her zaman uygun olmuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.